تبلیغات
.
 

 

 

.


طرح درس ,کتاب ششم ،روش تدریس

 


نكاتی درباره اینكه : چگونه مشق شب را شیرین تر كنیم


اولین روز مدرسه برای بچه ها نیز مانند بزرگسالان به معنی شروعی تازه همراه با تغییراتی بسیار و همراه با رقابت است.
یادگیری، جمع آوری دانش و رقابت با دیگران می تواند به همان اندازه لذت بخش باشد كه بازی فوتبال بالا و پایین پریدن یا گفت و گو كردن با دوستان. زمان و مدت انجام مشق دانش آموزان كاملاً متفاوت است تعیین زمانی محدود كمك می كند كه از هشدار دادن به آن ها بپرهیزد.
انجام مشق شب و آمادگی قبل و پس از درس باید از اول جای محكمی در برنامه روزانه كودكان داشته باشد. قدرت تمركز در افراد متفاوت است . هركودكی می تواند حواسش را جمع كند و فقط در زمان محدودی روی موضوعی تمركز داشته باشد.
توجه داشته باشید كه زمان انجام مشق شب و بازی كودك را مشخص كنید تا از سهل انگاری او جلو گیری شود و یادگیری حالت مسابقه پیدا نكند.
استراحت های كوتاه می تواند تنش زدایی كنند و به تمركز بهتر بیانجامند ،‌ولی نباید حواس را پرت كنند یا مانع كارایی مفید كودك شوند.
نگاهی اجمالی به درس یا كتاب درسی به ویژه شب ها ماده ی درسی را در ذهن جا می اندازد.
ممكن است انجام تكالیف هرشب در ساعت معینی تمام نشود. سعی كنید تا جایی كه امكان دارد ، زمانی برای ادامه آن در برنامه انجام تكالیف در نظر بگیرید .
شب ها در رختخواب، خوابیدن و كتاب جدید خواندن لذت بخش است. كسی كه در روز بعد می خواهد به درس تسلط داشته باشد بهتر است كتاب های درسی را برای خواندن قبل از خواب امتحان كند. 


  نویسنده : الهی بخش سپاهی ׀ تاریخ : سه شنبه 1 مرداد 1392׀ نظرات


 
CopyRight 2009 , margook.Mihanblog.Com , All Rights Reserved
Powered By Mihanblog | Template By : Kashkul.Com - P30Temp.Co.Cc